SOFT YATAK ODASI


Dinlendiğimiz, uyuduğumuz ve romantik anları yaşadığımız,
evin en özel odasıdır yatak odaları. Bu nedenle yatak odası dekorasyonu yapılırken dinlendirici özelliklere sahip olması, romantik renkleri barındırması, aksesuarlar ile desteklemesi ve aynı zamanda geniş, ferah bir iç mekan oluşturması gereklidir. 

  • Küçük yatak odası dekorasyonlarınızda en önemli detay açık renkleri kullanmaktır. Ferah renkler seçtiğinizde yatak odasının küçük olması dezavantajını ortadan kaldırmış olursunuz. Bu sayede evinizin en ferah alanı yatak odası haline gelecektir. Biz de bu yüzden soft renklerin hâkim olduğu bir yatak odası tasarımı yaptık.
  • Doğal ışık, küçük yatak odalarında büyük etkiler yaratır. Bu nedenle mümkün olduğunca gün ışığından yararlanmaya çalışalım. Pencereler için koyu renkli, kalın perdelere gerek yok. Mutlaka perde istiyorsanız tül perde yatak odanız için yeterli olacaktır. Biz de tasarımımızda koyu renkli perde kullanımından kaçındık.
  • Dağınık giysiler, orada burada duran eşyalar küçük-büyük tüm yatak odalarında kaos yaratır ve küçük odalar için daha çok karmaşa çıktığı önemli bir gerçek. Yatak takımının, elbise dolaplarının yerleşimi profesyonel bir şekilde yapılmadığında yatak odası içinde daha az eşya koymak zorunda kalırsınız ve bu durum ihtiyaçlarınızı karşılamayan bir yatak odasına sahip olmanıza neden olur. Bizim de tasarımımızda görüldüğü üzere bu durumlar için en iyi çözüm yatak başı dolaplardır. 
  • Odanın içinde yer alacak mobilyalar kadar aksesuarlar da çok önemlidir. Puf koltuklar, makyaj masası koltuğu, fonksiyonel aynalar gibi pratik aksesuarlar yatak odanızın daha kullanışlı ve daha şık bir yatak odası olmasını sağlayacaktır.
  • Yatak odası içinde yer alan aydınlatma sistemleri dekorasyonun zarafeti açısından çok önemlidir. İhtiyacınıza göre kullanabileceğiniz fonksiyonel aydınlatma sistemleri yatak odanızın fonksiyonel özelliklere sahip olmasını sağlayacaktır.