MİNİMAL RUSTİK CAFE


Sadece karnınız değil gözünüz de doysun!
Cafede vakit geçirmenin amacı iyi hissetmek ve dinlenmektir. Yemekleriniz veya içecekleriniz ne kadar lezzetli ve harika olursa olsun, insanlar o mekânda oturmaktan keyif almıyorsa bir daha uğramayacaklardır. Mükemmel bir şekilde dekore edilen bir cafede müşteriler keyifle vakit geçirebilmektedir.

  • Cafe tasarımında en önemli unsur stil belirlemektir. Biz 7’den 70’e her kesime hitap etmek için tasarımımıza rüstik bir hava katmak istedik. Bu sebeple ahşap mobilya ve metal aksesuar kullanımına dikkat ettik.
  • Rustik havanın yanı sıra minimal bir tasarım olması için işlevi olmayan aksesuarlara yer vermedik. Aynı zamanda monokrom renkler ve geomatrik şekiller kullanmaya dikkat ettik.
  • Bir cafede en önemli unsurlardan biri aydınlatmalardır. Aydınlatmalar bilinçsiz olarak ruh halimizi etkiler. Eğer ışığınız kötüyse müşteri tabanınızı istemediğiniz şekilde yabancılaştırabilirsiniz. Bu yüzden ışığımızı yeterli seviyede ancak göz yormayacak şekilde kullanmamızı sağlayacak aydınlatma seçiminde bulunduk.
  • Cafelerde görünüm ve ilgi çekici bir atmosfer yaratmak elbette çok büyük önem taşıyor ama unutmamakta fayda var ki rahatça oturamayacağınız bir cafe müşteri kitlesini uzaklaştırır. Bizde müşteri kitlemizi düşünerek estetikten ödün vermeden konforlu oturma grupları seçtik. Unutmayın konforlu masa ve sandalyeler her zaman müşteriler için çekici bir faktördür.
  • Cafeler bahçesi ya da terası olsa dahi kapalı alanlardır. Dolayısıyla insanların burada saatlerce vakit geçirebilmesi için dinlendirici ve havadar bir ambiyans yaratılmalıdır. Bu kasveti dağıtmak için elimizden geldiğince doğadan yararlanmak istedik ve mekânda yeşil bitkiler kullandık.

Cafe işine giren işletme sahipleri, insanların mekânla ilgili ilk izleniminin yiyecek ve içecek lezzetiyle alakalı olduğuna inanırlar ama biz öyle düşünmüyoruz. Bize göre en önemli unsur dekorasyondur...