KONTRAST OTURMA ODASI


Tarzınız geleneksel veya modern, rahat veya resmi, cesur veya bastırılmış olsun
, oturma odanız rahat hissedebileceğiniz, arkadaşlarınızla, ailenizle veya sadece kendinizle kaliteli zaman geçirebileceğiniz bir yer olmalıdır… 

  • Açık ve koyu renkte karıştırın. Bir oturma odası tamamen beyaz ve aydınlık olduğunda, çok “temiz” ve erişilemez hissedebilir. Her şey karanlık olduğunda, bir mağara gibi hissedebilir. Ancak koyu ve açık renkleri karıştırmak, derinliği ve dengesi olan dinamik bir görünüm yaratır. Bizde bu sebeple tasarımımızda açık ve koyu renkleri karıştırdık.
  • Nötrlerinizi karşılaştırın. Biraz beyaz ve biraz siyah içermenin ötesinde, çeşitli zıt nötrlere sahip bir oturma odası dekore etmek, onu zengin ve misafirperver hissetmek için uzun bir yol kat ediyor. Biz tasarımımızda kahverengi, bej, haki, gri, yeşil gibi tonların zıtlığından yararlandık. Bu, desen ve doku gibi diğer önemli öğeler eklenmeden önce paletin zengin hissetmesini sağlar.
  •  Doku ile oynayın. Bir oturma odasını dekore ederken doku göz ardı etmek kolaydır, özellikle de dokunma kadar görmüyoruz. Deri, pamuk, yün, metal, taş, cam, bitki yaşamı ve mümkün olduğunca çok sayıda doku ekleyin. Bizde farklı dokular kullanarak bir tasarım ortaya çıkardık.
  • Bir oturma odasına sıcaklık hissi getirmek için en iyi malzemelerden biri olan ahşap hakkında konuşmadan doku hakkında konuşamayız. Ahşap eklemenin pek çok yolu vardır, bunlardan herhangi biri bir alanı biraz daha davetkâr hissettirir. Biz bu yüzden duvar panelleri, masalar, resim çerçeveleri, sehpa ve sehpa ayakları gibi detaylar kullandık. Kullanılan seçenekleri ahşap kullanmanın sadece birkaçı olarak düşünün.
  • Deri koltukları bir kumaş kanepe ile karıştırmak veya tam tersi… Tasarımımızda böylece malzemeler açıkça kasıtlı bir şekilde kontrast oluşturuyor. Oturma odası tasarımlarında oturma grubu kumaşındaki zıtlık çeşitlilik kazandırır ve oturma tercihlerine uygun farklı seçenekler sunabilir.