BOHEM TERAS

 

  Evin gerdanlığı rolünü üstlenen teraslarımızda yapılan doğru tasarım ile terasınız hem daha şık hem de daha geniş gözükecektir. Peki, teras dekorasyonu nasıl yapılmalı? Tüm bu sorulara sizin için cevap veriyoruz. Yazının devamını okuyarak ve yaptığımız tasarımı inceleyerek yaz kış uygulayabileceğiniz terasa ufak dokunuşlar ile sahip olabileceksiniz,

  • Teras yer döşemesine karar verirken düşünülmesi gereken en mühim konu su tahliyesidir. Bu nedenle zeminde seramik seçtik, böylece teras yıkandığında seramik üzerinden su kolaylıkla akıp gidecektir. Tabi bu arada döşeme öncesi iyi bir su tahliye sistemi kurulduğundan da emin olmamız gerek. Ayrıca seramikler her koşula karşı dayanıklıdır ve çok az bakım gerektirir.

 

  • Teraslarda ilk göze çarpan yerler arasında yer alan duvarlar da mekânın genel stiliyle uyumlu şekilde dekore edilmelidir. Bohem bir hava yaratmak için ahşap duvar kaplama yaptık ve kaplama üzerine raflar astık.

 

  • Teras dekorasyonundaki anahtar unsurlar arasında üst sıralarda yer alan mobilya seçimidir. Terasınızda nasıl mobilyalar görmek istiyorsun? Rahatlık mı estetik mi sizin için ilk sırada? Terası yaz kış mı kullanıyorsunuz? Tüm bu sorularA cevap verdiğinde teras mobilyalarının tarzı da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayacaktır.
    Biz hem rahatlık hem şıklık bir arada olmalıdır diye düşündük ve bu yüzden doğal ahşaptan yapılmış ve minderli oturma grubu kullandık. Tabi bu oturma grubunun yanına kullanışlı bir orta sehpa kullanarak mobilyalardaki son dokunuşumuzu tamamladık.

 

  • Teras dekorasyonu sırasında bitki seçimleri çok önemlidir. Terasları adeta bir bahçe gibi göstermek için büyük boylardaki saksılarda ekilen bitkiler çok önemlidir. Botanik bahçesi havası yaratmak için bitkilerin gücünden yararlandık ve raflarımızı saksı bitkileri ile süsledik. Bunların yanı sıra tavan asılan ve zemine koyulan saksı ve bitkilerden yararlandık.

 

Şimdi terasın keyfini çıkarma zamanı!