ANTRASİT SALON


İfadesiz ve enerjisiz renkler
arasında değerlendirilen antrasit nötr bir renk olduğu için pek çok insan tarafından sevilmez. Oysa dekorasyonda antrasit renginin kullanımı bir ifadeyi yansıtma biçimi olarak algılanmalıdır. Açık gri tonları ile kıyaslandığı zaman çok daha cesur, siyahtan daha az dramatik ve kapalı ve diğer nötr renklerden daha modern olan antrasit bu özellikleri ile dekorasyonda oldukça popüler olmayı başardı. Bu sebeple bizde antrasitin popüler etkisinden yararlandık.   • Antrasit ile uyumlu renklerden ilki beyazdır. Antrasit biraz daha koyu bir renk olduğundan, iki farklı bakış açısının buluşması huzur verici bir dekorasyona imza atmanızı sağlayabilir. Bizde kapılarda beyaz renk kapı kullanımını tercih ettik. Orta sehpayı, koltuk kaplamasını ve kullandığımız aksesuarları beyaz tonlarında seçtik. Hepsinden önemlisi yaptığımız tasarımda duvarlarda hem antrasit hem de beyaz renk boyayı kullandık. 

  • Minimal ve modern bir tarz elde etmek istiyorsanız soğuk ve nötr renkleri birlikte kullanmanız gerekiyor. Antrasitin uyumlu olduğu siyah ve grinin diğer tonları bu noktada size yardımcı olabilir. Koltuk kaplamalarında, halı seçiminde, aksesuar seçimlerinde ve perde seçimlerinde siyah ve gri tonları kullanarak daha asil bir hava verdik. 

  • Antrasit rengini ön plana çıkaran, daha canlı ve pozitif renkler dekorasyonda harika bir uyum yakalamanızı sağlayabilir. Bizde bunu göz önünde bulundurarak parke, mutfak dolabı, minder ve aydınlatma renklerinde tercihimiz toprak tonları oldu.